Wdrożenie SSL

Na czym polega?

Ustawimy wszystko tak, żeby Twoja strona zaczęła korzystać z certyfikatu SSL i komunikacja pomiędzy nią, a osobą odwiedzającą była szyfrowana.

Czego do tego potrzebujemy?

Oczywiście potrzebujemy do tego dostępu do Twojej strony www. Najczęściej wystarczy login i hasło do FTP. Możesz nam też dać po prostu dane administracyjne do Twojego hostingu.

Trzeba mieć też certyfikat SSL, który będziemy mogli skonfigurować. Tutaj bardzo dużo zależy od Twojego hostingu. Poniżej pokazujemy jak to może wyglądać:

Możliwe, że masz go jako standard w ofercie Twojego hostingu – Jeśli masz hosting na przykład w thecamels.org, kei.pl czy ovh.pl to masz ten certyfikat w standardzie. Wystarczy tylko tak skonfigurować stronę żeby z niego korzystała.

Można skorzystać z usług firm, które dają go za darmo –  Jeśli jednak jesteś klientem np nazwa.pl i nie chcesz wydawać 200zł rocznie za odnowienie certyfikatu możemy wszystko ustawić tak, że Twoja strona będzie korzystała z usług firmy, która za darmo daje takie certyfikaty. Dają one takie same bezpieczeństwo jak płatne certyfikaty. Jeśli zlecisz nam zrobienie tego to skorzystamy z cloudflare.com. Dodatkowo zwiększy się bezpieczeństwo Twojej strony.

Bardzo rzadko, ale czasami jeśli nie chcesz zmienić firmy hostingowej to trzeba kupić certyfikat – Czasami jest tak, że firmy robią wszystko, aby zmusić klienta do kupna certyfikatu u nich, mimo tego, że istnieje mnóstwo darmowych rozwiązań. Jedyny taki przypadek jaki jak na razie znamy to sytuacja kiedy ktoś ma serwer w home.pl. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to albo będziesz musiał kupić u nich ten certyfikat albo pomożemy Ci przenieść stronę gdzieś indziej.

Ile to kosztuje?

Wdrożenie certyfikatu SSL dla jednej strony to 350 zł netto.